Warto mieć w biblioteczce: Robotic Process and Cognitive Automation - The Next Phase

Kategoria II
Warto mieć w biblioteczce: Robotic Process and Cognitive Automation - The Next Phase

Książka "Robotic Process and Cognitive Automation: The Next Phase" została przygotowana przez uznanych profesorów: Leslie Willcocks (profesor na London School of Economics and Political Science) i Mary Lacity (profesor na The University of Arkansas).

Zawiera ona opisy rzeczywistych wdrożeń z zakresu automatyzacji i robotyzacji usług, w szczególności z wykorzystaniem technologii kognitywnych. Jej istotną częścią są wywiady z klientami, dostawcami i analitykami rynku RPA (Robotic Process Automation). Dodatkowo przedstawiona jest analiza kierunków rozwoju automatyzacji i robotyzacji.

Najnowsze badania autorów, przedstawione w publikacji, wskazują, że adaptacja technologii robotyzacji biznesu przyspiesza, rozwiązania RPA dojrzewają i efektywnie skalują się w przedsiębiorstwach.

Wartościową częścią książki jest omówienie wykorzystania algorytmów uczenia maszynowego jako sposobu dostarczenia usług kognitywnych. Willcocks i Lacity przestawiają szczegółowo przypadki wdrożeń w tym obszarze i analizują kluczowe czynniki sukcesu ich implementacji.

Autorzy zauważają, że technologie automatyzacji i robotyzacji (w szczególności kognitywne) okazują się nie eliminować ludzkiej pracy, ale przekształcają sposoby jej realizacji.

Krótko o książce:

  • Pełny tytuł: Robotic Process and Cognitive Automation: The Next Phase
  • Autor: Leslie P. Willcocks, Mary C. Lacity
  • Liczba stron: 320
  • Wydawnictwo: Steve Brookes Publishing
  • Miejsce i data wydania: luty 2016
  • ISBN: 978-0995682016
  • Język: angielski
Aktualność prezentowanych zagadnień:
Jasność (łatwość zrozumienia) prezentowanych zagadnień:
Metodyczność podejścia do prezentowanych zagadnień: