SAP kupuje Signavio i co to oznacza dla Celonisa?

Kategoria II
SAP kupuje Signavio i co to oznacza dla Celonisa?

Firmy SAP nie trzeba przedstawiać czytelnikom serwisu Robonomika.pl. Trochę inna sytuacja jest z firmą Signavio - to niemiecki producent oprogramowania specjalizujący się w inteligencji procesowej.

W styczniu tego roku SAP kupił tą firmę programistyczną. Zdaniem przedstawicieli SAP połączenie Signavio z jednostką "Business Process Intelligence" wzmocni możliwości SAP w zakresie pomagania firmom w szybkim zrozumieniu, ulepszaniu, przekształcaniu i zarządzaniu procesami biznesowymi. 

Warto zauważyć, że "Business Process Intelligence" jest kluczową częścią nowej oferty SAP, pakietu "RISE with SAP".  Nowe rozwiązanie ma pomóc firmom przeprowadzić holistyczną transformację biznesową/ W szczególności obejmuje to obsługę przenoszenia podstawowych procesów ERP do chmury.

Analitycy rynkowi zauważają, że pakiet Signavio do zarządzania procesami uzupełnia oprogramowanie do analizy procesów biznesowych oferowane do tej pory przez SAP. W szczególności umożliwia on projektowanie procesów biznesowych, analizę porównawczą oraz analizę luk. Pakiet ten umożliwia również klientom monitorowanie długoterminowych zmian w tych procesach. Dlatego podnoszą się głosy, że w pewien sposób zagrożony powinien poczuć się Celonis, który od zawsze bardzo blisko współpracował z SAP przy analizie procesów biznesowych.