Warto mieć w biblioteczce: Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa

Kategoria II
Warto mieć w biblioteczce: Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa

Książka "Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa" została napisana przez Kai-Fu Lee który przez wiele lat były szefem Google na Chiny, a obecnie pracujący dla chińskich firm.

Kai-Fu Lee przedstawia dokonujący się na naszych oczach rozwój sztucznej inteligencji i stawia on pytanie, gdzie zaprowadzi on ludzkość. Jednocześnie stara się on, na łamach tej 300-stronicowej, intrygującej książki choć w części odpowiedzieć na to pytanie.

Autor w książce stawia tezę, że Chińczycy wygrywają światowy wyścig o palmę pierwszeństwa w obszarze AI, a i pośrednio na świecie. Jego zdaniem są lepiej przygotowani, wspierani są przez państwo i zahartowani w bezlitosnej rywalizacji. Co więcej nie ograniczają ich regulacje prawne związane z ochroną danych osobowych jak ma to miejsce w Europie i USA. Co więcej mają ogromny i chłonny rynek wewnętrzny. Powoduje to, że już w tej chwili internetowe firmy z Chin należą do największych na świecie.

Kai-Fu Lee przedstawia w swoim opracowaniu w jakich obszarach naszego życia sztuczna inteligencja rozwija się najszybciej. Należy tutaj wskazać algorytmy i roboty funkcjonujące w internecie, programy do gromadzenia i przetwarzania danych o użytkownikach internetu oraz sektor finansowy.

Autor zauważa, że dzięki sztucznej inteligencji będzie się żyło łatwiej i wygodniej, ale za cenę masowego bezrobocia i dylematów etycznych. Dlatego już teraz koniecznie trzeba podjąć dyskusję gdzie chcemy być - jako ludzie, i jako Polacy...

  Krótko o książce:

  • Pełny tytuł: Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa
  • Autor: Kai-Fu Lee
  • Liczba stron: 299
  • Wydawnictwo: Media Rodzina
  • Miejsce i data wydania: Warszawa 2019
  • ISBN: 978-83-8008-661-6
  • Język: polski
  Aktualność prezentowanych zagadnień:
  Jasność (łatwość zrozumienia) prezentowanych zagadnień:
  Metodyczność podejścia do prezentowanych zagadnień: