Konkurs Techmo na film o technologiach mowy - weź udział i wygraj 3000 zł

Kategoria II
Konkurs Techmo na film o technologiach mowy - weź udział i wygraj 3000 zł

Z przyjemnością zapraszam do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez firmę Techmo, który dotyczy technologii przetwarzania mowy (mam przyjemność być członkiem jury). Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie i przybliżenie w atrakcyjny sposób widzom tych technologii.

Przy czym przez przetwarzanie mowy rozumie się dziedzinę przetwarzania sygnałów, która dotyczy użytecznych operacji na nagraniach mowy lub analizy tych nagrań odbywającej się w czasie ciągłym lub na ich dyskretnych próbkach. Takimi operacjami mogą być rozpoznawanie mowy, kompresja danych, transmisja danych, pozbywanie się szumów i sygnałów zakłócających, wygładzanie, identyfikacja mówcy, weryfikacja mówcy, synteza mowy, rozpoznawanie emocji w mowie i inne tego typu operacje.

Każdy chętny powinien przygotować film konkursowy - tj. wideo trwające nie krócej niż 2 minuty i nie dłużej niż 20 minut, wykonane w dowolnie wybranej konwencji i gatunku filmowym oraz technice (np. reportaż, wywiad, teledysk, wystąpienie typu storytelling, film dokumentalny, animowany, fabularny), w formacie AVI, MP4, MPG w maksymalnej jakości full HD i o maksymalnej wielkości 3 GB. Film powinien odnosić się do hasła Konkursu „Film o Technologiach Mowy”. Wypowiedzi w filmie muszą być albo w języku polskim lub angielskim albo film musi zawierać tłumaczenia na język polski lub angielski w formie podpisów.

Zgłoszenia konkursowe można wysyłać do 31 października 2021 roku. Wyniki konkursu przedstawione zostaną na początku stycznia 2022.

Nagrodę główną w wysokości 3000 zł otrzyma Uczestnik, którego film otrzyma najwyższą punktację. Przyznane zostaną też dwie drugie nagrody, każda w wysokości 1000 zł. Organizator ma prawo przyznać dodatkowe nagrody i wyróżnienia oraz w uzasadnionych przypadkach nie przyznać nagrody głównej i(lub) drugich. 

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie https://techmo.pl/konkurs/.

Serdecznie zapraszam do udziału!