Warto mieć w biblioteczce: Deep learning. Głęboka rewolucja

Kategoria II
Warto mieć w biblioteczce: Deep learning. Głęboka rewolucja

Książka "Deep learning. Głęboka rewolucja" została napisana przez Terrence J. Sejnowski, który obecnie jest profesorem w katedrze imienia Francisa Cricka w Instytucie Studiów Biologicznych Salka, profesorem honorowy Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Był on także członkiem komitetu doradczego powołanej przez prezydenta Obamę Inicjatywy na rzecz Badań nad Mózgiem dzięki Rozwijaniu Innowacyjnych Neurotechnologii oraz prezesem Fundacji Neuronowych Systemów Przetwarzania Informacji.

    Książka przestawia drogę, którą przemierzyło głębokie uczenie sieci neuronowych (deep learming), przekształcając się z akademickiej dziedziny dostępnej tylko dla wtajemniczonych w przełomową technologię gospodarki informacyjnej. Autor jednocześnie próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądać świat za kilka dekad.

    Według Sejnowskiego już niedługo głęboka sieć zdiagnozuje nasze dolegliwości, osobisty inteligentny asystent rozszerzy możliwości naszego niedomagającego ludzkiego mózgu, a wszystkie pojazdy w przeciągu 25 lat staną się w pełni autonomiczne.

    Jednocześnie pozycję tą można traktować jako bardzo osobisty dziennik podróży autora przez historię i sylwetki ludzi, którzy stali na czele rewolucji wywołanej przez głębokie uczenie. Dlatego też pozycja ta jest pełna zarówno cennych spostrzeżeń ale również i anegdot. 

    Dodatkową zaletą książki, jest to, że jest ona pięknie ilustrowana kolorowymi zdjęciami i grafikami.

    Krótko o książce:

    • Pełny tytuł: Deep learning. Głęboka rewolucja
    • Autor: Terrence J. Sejnowski
    • Liczba stron: 384
    • Wydawnictwo: Poltext
    • Miejsce i data wydania: 2019
    • ISBN: 978-83-7561-962-1
    • Język: polski
    Aktualność prezentowanych zagadnień:
    Jasność (łatwość zrozumienia) prezentowanych zagadnień:
    Metodyczność podejścia do prezentowanych zagadnień: