Zwolnienia w UiPath (i zmiana CFO) - czyli reorganizacja w jednorożcu

Kategoria II
Zwolnienia w UiPath (i zmiana CFO) - czyli reorganizacja w jednorożcu

W drugiej połowie października b.r. rumuński jednorożec technologiczny (czyli firma warta ponad 1 mld USD - obecnie wyceniana na 7 mld USD) UiPath - będący jednocześnie prawdopodobnie największym na świecie dostawca narzędzi RPA - oficjalnie ogłosił, że zwolni około 400 pracowników w ramach globalnego procesu „reorganizacji swoich funkcji”

Pewnego smaczku dodaje fakt, że informacja o restrukturyzacji nadeszła tydzień po dwudniowej konferencji na temat przyszłości RPA, którą firma UiPath zorganizowała w Las Vegas.

Firma wskazała w komunikacie prasowym, że „proces restrukturyzacji następuje po dwóch latach, w których firma rozwijała się w niezwykle szybkim tempie, a teraz nadszedł czas na ocenę zespołów i inwestycji wewnętrznych. Zespół zarządzający postanowił zreorganizować linie biznesowe, które nie są zgodne z obecnym celem i wdrożyć zmiany, które pomagają utrzymać kulturę organizacyjną UiPath”.

Firma twierdzi, że nawet przy tych zwolnieniach UiPath zakończy rok z 50% większą liczbą pracowników niż było na jej stanie 1 stycznia 2019 r. UiPath zatrudnia obecnie około 3200 pracowników, z czego 1000 pracuje w biurze firmy w Bukareszcie.

Warto zaznaczyć, że wśród tych, którzy odejdą z firmy, jest dyrektor finansowa Marie Meyers, zatrudniona na początku tego roku, po przejściu z firmy HP. Jednocześnie przedstawiciele UiPath zaznaczają, że Marie Myers postanowiła zrezygnować ze swojej roli w UiPath ponieważ pojawiała się jej "inna okazja rozwoju" i nie ma to związku z procesem reorganizacji. Pozostanie ona w firmie na przejściowym stanowisku do końca roku.

Firma UiPath chwali się, że trzeci kwartał 2019 zamknęła z 5027 klientami i codziennie podpisuje umowy z około dziewięcioma nowymi klientami. Firma ogłosiła także dwa nowe przejęcia: ProcessGold, wiodącego dostawcę narzędzi do eksploracją procesów (Process Mining) oraz StepShot - startup zajmujący się dokumentacją procesów.

 

Zdjęcie: Materiały prasowe UiPath.