Cykl materiałów edukacyjnych na YouTube "Alfabet robotyzacji biznesu" - czyli co (zapracowany) menadżer powinien wiedzieć o robotach (a zwłaszcza o RPA)

Kategoria II
Cykl materiałów edukacyjnych na YouTube

Mam głębokie przekonanie, że w najbliższych latach nastąpi prawdziwa rewolucja w zakresie sposobów i modeli  prowadzenia biznesu. Będzie ona napędzana przez coraz bardziej zaawansowaną automatyzację i robotyzację procesów biznesowych. Czy będą jeszcze wówczas stosowane narzędzia RPA I generacji (takie jakie są obecnie) - nie wiem. Być może dorobimy się już systemów kognitywnych i faktycznie działające inteligencji rozszerzonej.

Jedno jest pewne - powinniśmy się do tego zacząć przygotowywać. Seminaria, które miałem przyjemność organizować (RAKIETA i AURORA) w ostatnim czasie na SGH uświadomiły mi jedno. Jest jeszcze sporo pracy u podstaw wśród polskich firm (zwłaszcza tych średnich i małych). I nie chodzi tutaj o działy IT. Głównie z koncepcjami (zaawansowanej) robotyzacji procesów trzeba dotrzeć do ludzi z biznesu (managementu). Ale okazuje się, że najczęściej te osoby są bardzo zajęte (mają bardzo mało wolnego czasu na czytanie) i nie chcą wchodzić w szczegóły techniczne.

Dlatego postanowiłem - jako uzupełnienie tego bloga - przygotować cykl krótkich filmów i umieścić go na YouTube. Nazwałem go "Alfabet robotyzacji biznesu". Nie chodzi w nich o wchodzenie w szczegóły. Starałem się w możliwie prosty (jak na profesora ;)) sposób opowiedzieć o kluczowych aspektach wdrażania narzędzi RPA - co to jest, ile to kosztuje, co nam to da, jak wybrać dobre narzędzie, jak podejść do jego wdrożenia, co nas czeka w przyszłości. Dla czytelników tego bloga treści tam prezentowane na pewno wydadzą się oczywiste - ale sądzę, że menadżer, który ma zaledwie kilka wolnych minut i jeszcze nie spotkał się z tymi koncepcjami doceni tam prezentowane treści.

Dlatego zachęcam Państwa i proszę o udostępnienie tych materiałów - nie geekom, ale właśnie swoim kolegom z biznesu.