Google wchodzi na rynek RPA dzięki Automation Anywhere

Kategoria II
Google wchodzi na rynek RPA dzięki Automation Anywhere

Firma Google ogłosiła strategiczną, wieloletnią współpracę z jednym z największych dostawców rozwiązań RPA - tj. firmą Automation Anywhere. Ma to na celu przyspieszenia wdrażania robotyzacji procesów w przedsiębiorstwach „na skalę globalną”.

Dzięki partnerstwu platforma Automation Anywhere będzie dostępna w Google Cloud. Ponadto obie firmy będą wspólnie opracowywać rozwiązania opartych na sztucznej inteligencji i RPA.

W ramach umowy z Automation Anywhere Google planuje zintegrować technologie RPA tej firmy, w tym narzędzia lowcode / nocode oraz narzędzia do tworzenia inteligentnych przepływów pracy i narzędzia do zarządzania interfejsami API z usługami Google Cloud, takimi jak Apigee, AppSheet i AI Platform.

Automation Anywhere i Google twierdzą, że wspólnie opracują rozwiązania dostosowane do zastosowań branżowych, ze szczególnym uwzględnieniem usług finansowych, zarządzania łańcuchem dostaw, opieki zdrowotnej, telekomunikacji, handlu detalicznego i sektora publicznego.

Mój komentarz, dlaczego jest to ważne: Automation Anywhere - mimo, że wycofał się z naszej części Europy (w Polsce jest dostępny tylko przez partnerów), jest zaliczany przez wszystkie firmy analityczne do kluczowych dostawców RPA. Google oczywiście przedstawiać nie trzeba :). Ten alians może być potraktowany jako odpowiedź, na ostatnie, bardzo agresywne działania Microsoftu na rynku robotyzacji procesów biznesowych.