Stało się: Microsoft kupuje angielski startup - Softomotive

Kategoria II
Stało się: Microsoft kupuje angielski startup - Softomotive
 
Ten wpis jest przejrzaną i zaktualizowaną wersją materiału, który pierwotnie opublikowany został na tym serwisie w dniu 03-05-2020.

W dniu 19 maja Satya Nadella - CEO firmy Microsoft - potwierdził, że Microsoft kupuje Softomotive. 

W ten sposób Softomotive staje się częścią platformy Microsoft Power Automate.

Jako pierwszy o możliwości tego przejęcia poinformował serwis informacyjny Bloomberg. Około dwa tygodnie temu poinformował on, że Microsoft rozmawia o zakupie Softomotive -  brytyjskiego startupu działającego na rynku RPA (Robotic Process Automation).

Firma Softomotive została założona w 2005 r. W Grecji, a w 2015 r. Przeniosła swoją siedzibę do Londynu. Z witryny internetowej wynika, że ​​jest złotym partnerem firmy Microsoft.

Były dyrektor generalny brytyjskiej firmy Sage Group Plc, Guy Berruyer, został w ubiegłym roku mianowany prezesem zarządu Softomotive.

Warto zauważyć, że firma Microsoft w zeszłym roku wprowadziła oficjalnie własny zestaw narzędzi do automatyzacji / robotyzacji procesow biznesowych

O ile rozwiązania te - zdaniem wielu specjalistów - miały sporo braków w stosunku do globalnych liderów RPA, o tyle obecnie po zakończeniu tego przejęcia może się okazać, że pojawił się nowy challenger na rynku.