Interaktywny model referencyjny narzędzi informatycznych z zakresu hiperautomatyzacji

Kategoria II
Interaktywny model referencyjny narzędzi informatycznych z zakresu hiperautomatyzacji

Zgodnie z chińskim przysłowiem "Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów". Dlatego postanowiłem poeksperymentować i zwizualizować model referencyjny dotyczący narzędzi informatycznych z zakresu hiperautomatyzacji.

Dla przypomnienia - hiperautomatyzacja to zastosowanie kombinacji narzędzi informatycznych z zakresu automatyzacji procesów biznesowych, wzbogaconych - wszędzie tam gdzie jest to możliwe i zasadne - o mechanizmy uczenia maszynowego (szerzej: sztucznej inteligencji), mające na celu wzmocnienie zdolności realizacyjnych i efektywności pracowników.  Analitycy z firmy Gartner umieścili hiperautomatyzację na pierwszym miejscu wśród strategicznych trendów technologicznych na rok 2020. Również w roku 2021 trend ten został przez nich zaliczony do jednego z najistotniejszych.

W pierwszej kolejności postanowiłem zastosować narzędzie Foamtree polskiej firmy z Poznania - Carrot Search. Jest to biblioteka JavaScript pozwalająca na wygenerowanie tzw. diagramów Woronoja. Diagram taki dzieli określoną płaszczyznę na komórki/części Woronoja. Efekt zastosowania Foamtree można zobaczyć poniżej.

Legenda: 

  • Kliknięcie dwa razy - rozwinięcie komórki/części Woronoja.
  • Esc - wycofania kliknięcia/zamknięcie komórki/części Woronoja.

Uwaga: Obecnie używam wersji trial Foamtree. Ma ona pełną funkcjonalność, natomiast dodatkowo prezentuje logo firmy-twórcy narzędzia.