Warto mieć w biblioteczce: Inteligentna sieć. Algorytmy przyszłości

Kategoria II
Warto mieć w biblioteczce: Inteligentna sieć. Algorytmy przyszłości

Określenie „inteligentna sieć” związane jest z rozwojem technologii oraz  z powstawaniem oprogramowania, które potrafi się uczyć i reagować na zachowania użytkowników. Oznacza też projektowanie i implementację inteligencji maszynowej. Inteligentna sieć rozwija się obecnie bardzo szybko — znajomość zagadnień uczenia maszynowego i budowy inteligentnych algorytmów staje się bardzo potrzebna inżynierom oprogramowania!

Książka "Inteligenta sieć. Algorytmy przyszłości", przygotowana przez światowych specjalistów Machine Learningu, przeznaczona jest dla osób, które chcą projektować inteligentne algorytmy. Przedstawiono w niej schematy projektowe oraz  praktyczne przykłady rozwiązań. Opisano algorytmy, które przetwarzają strumienie danych pochodzące z Internetu, a także systemy rekomendacji i klasyfikowania danych za pomocą algorytmów statystycznych, sieci neuronowych i uczenia głębokiego.

W tej książce między innymi zawarte jest wprowadzenie do problemów algorytmów inteligentnych, systemy rekomendacji i filtrowanie kolaboratywne, wykorzystanie regresji logistycznej do wykrywania oszustw, uczenie głębokie, uczenie na żywo i renesans sieci neuronowych, podejmowanie decyzji oraz perspektywy inteligentnej sieci.

Krótko o książce:

  • Pełny tytuł: Inteligentna sieć. Algorytmy przyszłości. Wydanie II
  • Autor: Douglas McIlwraith, Haralambos Marmanis, Dmitry Babenko
  • Liczba stron: 248
  • Wydawnictwo: Helion
  • Miejsce i data wydania: Gliwice, 2017
  • ISBN: 978-83-283-3250-8
  • Język: polski
Aktualność prezentowanych zagadnień:
Jasność (łatwość zrozumienia) prezentowanych zagadnień:
Metodyczność podejścia do prezentowanych zagadnień: