Zastosowanie sztucznej inteligencji w sektorze finansowym - moja prezentacja z Forum Gospodarczego TIME

Kategoria II
Zastosowanie sztucznej inteligencji w sektorze finansowym - moja prezentacja z Forum Gospodarczego TIME

W dniu 26 listopada 2019 roku miałem przyjemność wygłosić prelekcję "Zastosowanie sztucznej inteligencji w sektorze finansowym" podczas 12 Forum Gospodarczego TIME (Telekomunikacja, Internet, Media, Internet). Jest to inicjatywa realizowana przez Krajową Izbę Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji, Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, Fundację Digital Poland, Krajową Izbę Komunikacji Ethernetowej, Konfederację Lewiatan, Fundację Teraz Polska, Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZVEI, Związek Polska Cyfrowa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Związek Banków Polskich.

W ramach mojego wystąpienia starałem się przedstawić jakie wyzwania wiążą się z wdrażaniem sztucznej inteligencji w polskim sektorze finansowym

W ramach prezentacji przedstawiłem.:

  • Przykłady (Use Case) wdrażania AI w sektorze finansowym
  • Ideę demokratyzacji AI
  • Modele wdrażania AI w instytucjach finansowych

Poniżej udostępniam prezentację, która towarzyszyła mojemu wystąpieniu. Składa się ona z ponad 40 slajdów. Jest wersja rozszerzona materiału, w stosunku do wersji wykorzystanej podczas wydarzenia.