Cykl nieodpłatnych, megapraktycznych webinariów: Automatyzacja / robotyzacja w czasach pandemii i kryzysu gospodarczego

Kategoria II
Cykl nieodpłatnych, megapraktycznych webinariów: Automatyzacja / robotyzacja w czasach pandemii i kryzysu gospodarczego

Serdecznie zapraszam do udziału w nowej, niekomercyjnej inicjatywie serwisu Robonomika.pl w formie cyklu nieodpłatnych webinariów automatyzacji/robotyzacji w czasach pandemii i kryzysu gospodarczego”.

Zanim przedstawię szczegóły inicjatywy zacznę od obserwacji trochę może śmiesznej, ale jednocześnie i trochę strasznej. Obecna pandemia stała się katalizatorem cyfrowej transformacji w wielu firmach – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Gdyby nie paląca konieczność zmian sposobu działania, decyzje o cyfryzacji procesów byłyby podejmowane dużo wolniej i na dużo mniejszą skalę. 

Pandemia spowodowała, że na pierwszy plan wysunęły się dwie kwestie.

Po pierwsze: zapewnienie ciągłości operacyjnej procesów biznesowych. Okazuje się, że automatyzacja może w tym istotnie pomóc, bo do nadzoru robotów potrzeba zdecydowanie mniej osób, niż do tradycyjnej realizacji procesów. Co więcej:  praktycznie nadzór taki można sprawować zdalnie.

Po drugie: pandemia będzie źródłem co najmniej recesji, a najprawdopodobniej bardzo głębokiego kryzysu gospodarczego. A to przekładać się będzie na głębokie cięcie kosztów przez firmy i związane z tym redukcje zatrudnienia. Tutaj też istotną rolę będzie odgrywać automatyzacja i robotyzacja, dzięki którym będzie można odciążyć pozostających w firmie pracowników.

Te uwarunkowania spowodowały, że w ramach serwisu Robonomika.pl postanowiliśmy uruchomić cykl praktycznych, nieodpłatnych webinariów prowadzonych z dostawcami narzędzi do automatyzacji / robotyzacji (lub ich autoryzowanym przedstawicielami w Polsce) pod hasłem „Automatyzacja/robotyzacja w czasach pandemii i kryzysu gospodarczego”.

Pierwsze zaproszenie skierowaliśmy do twórców rozwiązań RPA.

Zaczynamy od firmy UiPath.

Już 15 kwietnia (środa) od godz. 15:00 do 16:30 będziemy rozmawiać z jej przedstawicielami o:

  • nowych produktach, które wprowadził ostatnio UiPath,
  • nowym modelu licencjonowania produktów UiPath,
  • certyfikacji użytkowników,
  • działaniach UiPath na rzecz walki z koronawirusem.

Przewidujemy również czas na pytania i odpowiedz.

Aby zapisać się na webinarium 15  kwietnia wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Po wysłaniu zgłoszenia - na dzień przed webinarium - otrzymacie Państwo link i hasło do udziału webinarium

W przypadku jakichkolwiek pytań czy uwag proszę o kontakt ([email protected]).

Zachęcam Państwa do udziału w naszych spotkaniach.

Uwaga 1: nasza akcja jest całkowicie niekomercyjna: ani Państwo nie płacicie za udział w webinariach, ani Robonomika – jako organizator – nie pobiera żadnych opłat od firm prezentujących swoje rozwiązania.

Uwaga 2: Spotkanie z UiPath to pierwsze z serii webinariów. Już 21 kwietnia zapraszam na webinarium z przedstawicielami polskiego dostawcy narzędzia RPA – właścicielem marki Wizlink. Kolejne spotkania to 28.04 – Blue Prism (reprezentowany w Polsce m.in. przez Digt.on), 05.05 – makeitright, 06.05 – Automation Anywhere, 12.05 – RoboPlatform (ING), 19.05 – Qalcwise, 26.05 – Productive24, 02.06 –  G1ANT.

Gorąco zapraszam do udziału!
Prof. SGH, dr. hab. Andrzej Sobczak
Redaktor naczelny Robonomika.pl