IBM kupił brazylijskiego dostawcę rozwiązań RPA

Kategoria II
IBM kupił brazylijskiego dostawcę rozwiązań RPA

IBM w lipcu wyruszył na zakupy i nabył brazylijską firmę WDG Automation, specjalizującą się w robotyzacji procesów biznesowych.

Przyznam się, że jest to mało znana firma w obszarze robotyzacji procesów (a na rynku polskim kompletnie nie znana - nie ma jej w magicznym kwadracie Gartnera). Zgodnie z informacjami znalezionymi w sieci WDG Automation dostarcza rozwiązania RPA / RDA, kognitywnej automatyzacji, IVR (Interactive Voice Response) oraz chatboty. Ma głównie klientów w Ameryce Łacińskiej. Oferowana technologia jest przeznaczona dla użytkowników biznesowych do tworzenia automatyzacji procesów w modelu demokratycznym (tj. bez bez potrzeby wsparcia ze strony IT). 

Część analityków uważa, że jej rozwiązania są bardzo zbliżone do produktów Softomotive przejętego przez Microsoft.

Zgodnie z deklaracjami IBM chce wykorzystać to przejęcie do wzmocnienia swojego rozwiązania "IBM Cloud Pak for Automation". Zespół IBM planuje dodać 600 gotowych funkcji z zakresu RPA / chatbota omnikanałowego do Cloud Pak for Automation. Drugim obszarem wykorzystania przejętego rozwiązania jest automatyzacja operacji IT - w szczególności połączenie go z Watson AIOps i Cloud Pak for Multicloud Management.