Początek końca dominacji Celonis? Czyli Microsoft kupuje Minit

Kategoria II
Początek końca dominacji Celonis? Czyli Microsoft kupuje Minit

Ostatniego dnia marca słowacki startup Minit, który specjalizuje się w obszarze process mining ogłosił, że został przejęty przez Microsoft. 

Na ten moment nie podano wielu szczegółów tego przejęcia, ale można spodziewać się, że może to być początek większej zmiany na rynku Process Mining.

Należy pamiętać, że Microsoft rozwija swoje oprogramowanie do eksploracji procesów - Process Advisor, ale decydenci w Redmond (gdzie mieści się główna siedziba Microsoft), stwierdzili pewnie że należy wzmocnić własne rozwiązanie. Microsoft ma już w tym doświadczenie - zadziało się tak z przejęciem Softomotive w roku 2020. Od tego czasu Microsoft wszedł bardzo mocno w rynek RPA (obecnie jest zaliczany przez Gartnera do jednego z czterech głównych liderów tego rynku, obok "starych" graczy - Blue Prism, UiPath i Automation Anywhere.

Czy Celonis (dotychczasowy lider process mining) może się bać? Na pewno ma około 2 lat na "ucieczkę do przodu". Pierwszy kroku już zrobił - kupując Integromat (od niedawna Integormat nazywa się Make).