Rozmowy o hiperautomatyzacji: Jak rozpocząć swoją przygodę w świecie RPA - case study Nordea

Kategoria II
Rozmowy o hiperautomatyzacji: Jak rozpocząć swoją przygodę w świecie RPA - case study Nordea

Z prawdziwą przyjemnością udostępniamy nagranie rozmowy z przedstawicielami zespołu robotycznego z Banku Nordea -  tj. Andrzejem Machnowskim, który pracuje jako RPA Developer oraz Jakubem Dobrzenieckim - Senior RPA Process Controllerem.

Myślę, że ten materiał może być w szczególności interesujący dla tych wszystkich, którzy są zainteresowani podjęciem pracy zawodowej - czy to jako programista RPA czy też kontroler RPA. 

Ten wywiad pokazuje, że można i że warto przebranżowić się (czyli reskilling w praktyce), a przy dobrze jest podjąć pracę w takiej firmie jaką jest Nordea.

Warto zauważyć, że Nordea to największa skandynawska instytucja finansowa. Zatrudnia 27 000 osób na całym świecie. W Polsce jej biura znajdują się w Łodzi, Warszawie i Trójmieście zapewniając nowoczesną przestrzeń do pracy dla 5 000 osób. Jej specjaliści na co dzień dbają o bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie banku Nordea. 

Dla mnie Nordea kojarzy się z fantastycznym podejściem do robotyzacji (parę razy miałem przyjemność gościć przedstawiciel tego Banku u mnie na konferencjach. W Polsce posiada jedno z największych centrów automatyzacji w Europie - ponad 60 RPA developerów (!). Zbudowane przez nich roboty zwracają bankowi ponad 1000 FTE i ta liczba cały czas rośnie.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia nagrania - a być może i pracy Nordea :).