UiPath kupuje startup zajmujący się tworzeniem dokumentacji dla robotyzowanych procesów

Kategoria II
UiPath kupuje startup zajmujący się tworzeniem dokumentacji dla robotyzowanych procesów

Firma UiPath ogłosił, że przejmuje ukraiński startup StepShot. Szczegółowe warunki przejęcie nie zostały podane, ale wiadomo, że transakcja została zrealizowana częściowo gotówką, a częściowo kapitałem własnym.

Początkowo StepShot zajmował się tworzeniem przewodników i samouczków wideo. Obecnie firma wyspecjalizowała się w dostarczaniu oprogramowania do tworzenia dokumentacji procesów biznesowych (pod kątem ich robotyzacji). 

Firma StepShot została założona we Lwowie w 2016 roku przez Sashę i Olgę Reminnyi oraz dwóch braci - Borysa i Denisa Korobeinikova. W tym samym roku wzięli oni udział w programie akceleracyjnym Startup Wise Guys w Tallinie i uzyskali wsparcie finansowe na rozwój formy. Dzięki tym środkom założycielom udało się rozwinąć firmę.

Obecnie StepShot zatrudnia 20 osób. Łączny przychód firmy wyniósł 500 000 USD bez potrzeby pozyskiwania dodatkowych inwestycji ze strony inwestorów. Było to możliwe, gdyż MRR wynosił 40.000 USD. Firma podaje, że udało jej się pozyskać łącznie ponad 1000 klientów, wśród których znajdują się takie podmioty jak Hershey i Motorola Solutions).

Zdjęcie: https://tech.eu/brief/uipath-stepshot/