90 mln USD dofinansowania w 9 miesięcy na rozwój platformy NoCode - takie rzeczy możliwe u naszego sąsiada

Kategoria II
90 mln USD dofinansowania w 9 miesięcy na rozwój platformy NoCode - takie rzeczy możliwe u naszego sąsiada

Bryter jest niemieckim startup'em z siedzibą główną w Berlinie, który dostarcza bezkodową (nocode) platformę do automatyzacji usług. Rozwiązanie to dedykowane jest ekspertom biznesowym i ma na celu ułatwienie przeprowadzenia cyfrowej transformacji.

Platforma jest przede wszystkim skierowana do profesjonalistów z zakresu prawa, zgodności (compilance), księgowości i finansów, którzy używają oprogramowania do automatyzacji złożonych, powtarzających się decyzji i scenariuszy.

Firma zebrała właśnie 66 milionów dolarów finansowania w rundzie serii B. Rundę inwestycyjną prowadziła firma inwestycyjna Tiger Global z siedzibą w Nowym Jorku, przy udziale obecnych inwestorów Accel, Dawn Capital, Notion Capital i Cavalry Ventures. 

Ta runda finansowania nastąpiła osiem miesięcy po rundzie Serii A, dzięki czemu całkowity dotychczas zgromadzony kapitał przekroczył 90 milionów dolarów.

Jednocześnie do rady dyrektorów firmy dołączyli - Amit Agharwal, Chief Product Officer w DataDog, Lars Björk, były dyrektor generalny Qlik, Ulf Zetterberg, założyciel i dyrektor generalny Seal Software oraz były wiceprezes ServiceNow James Fitzgerald.Kapitał zostanie wykorzystany do przyspieszenia międzynarodowej ekspansji firmy, szczególnie w USA.Warto zauważyć, że platforma zapewnia również moc niezbędną do zadań i procesów ze złożonym rozumowaniem i wymagającymi przypadkami użycia.

Odbiorcami Bryter są zarówno firmy konsumenckie, takie jak McDonald’s i Telefónica, wiodące profesjonalne firmy doradcze (PwC, KPMG i Deloitte, Simmons & Simmons i Ashurst) jak i banki, jednostki służby zdrowia oraz przedsiębiorstwa przemysłowe.

Klienci firmy zbudowali ponad 2000 aplikacji w oparciu o dostarczaną przez nią platformę.

Mój komentarz, dlaczego jest to ważne: Fundusze inwestycyjne nie są Świętym Mikołajem. Jeżeli inwestują w firmę, to wierzą że przyniesie ona 10x (albo więcej) zwrot z inwestycji. Jeżeli Bryter udało się w 8 miesięcy (!) zebrać 90 milionów dolarów, to oznacza, że ma świetny produkt i że czas nowcode nadchodzi!