Governance w erze demokratyzacji AI czyli III spotkanie w ramach Okrągłego stołu demokratyzacji IT w skali Enterprise

Kategoria II
Governance w erze demokratyzacji AI czyli III spotkanie w ramach Okrągłego stołu demokratyzacji IT w skali Enterprise

Już 3 kwietnia w godzinach 9:00 do 11:00 zapraszam na III spotkanie w ramach cyklu: "Okrągły stół demokratyzacji IT w skali Enterprise".

Jest to inicjatywa niekomercyjna, dedykowana dużym przedsiębiorstwom, które chcą  wprowadzić ideę demokratyzacji IT w mądry sposób - tj. bezpieczny (z poszanowaniem kwestii security / complilance), skalowalny (zwłaszcza w kontekście punktu styku z IT, które zapewnia infrastrukturę i utrzymanie oraz pozyskania pracowników o odpowiednich kompetencjach) i efektywny kosztowo (kwestie zakupu licencji, które zawsze budzą dużo emocji). 

Podczas III spotkania chcemy (a wręcz musimy nawiązać) do zagadnienia, które dosłownie na naszych oczach "wybuchło" na fali sukcesów ChatGPT - tj. zainteresowanie na masową skalę wykorzystaniem AI wśród ludzi i wśród przedsiębiorstw.

Będziemy chcieli porozmawiać o 4 zagadnieniach, które zawsze budzą dużo dyskusji:

  • Czym jest demokratyzacja AI i jakie są jej przykłady
  • Czy demokratyzacja AI wymaga specjalnego rodzaju governance? 
  • Jakie elementy governance są niezbędne w kontekście AI?
  • Aspekty prawne i etyczne AI - czy powinny być elementem governance AI  

Osoby, które są zainteresowane dołączeniem do przedsięwzięcia - zapraszam do przeczytania jego założeń i wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Komplet informacji dostępny jest na stronie: Startuje nowa inicjatywa - Cykl konwersatoriów: Okrągły stół demokratyzacji IT w skali Enterprise