Przejęcie, które pokazuje kierunek rozwoju lidera narzędzi do Process Mining - Celonisa

Kategoria II
Przejęcie, które pokazuje kierunek rozwoju lidera narzędzi do Process Mining - Celonisa

Praktycznie bez echa na rynku polskim przeszło zeszłoroczne przejęcie przez Celonisa - lidera rynku narzędzi do process mining (eksploracji procesów biznesowych) - firmy Integromat. Dostawca ten reklamuje się, że tworzy "klej do internetu" - i jest w tym dużo racji.

Integromat jest jednym z liderów (oprócz Zapier) w nowej klasie narzędzi do automatyzacji i integracji on-line - tzw. Cloud based Integration. Rozwiązania z tego obszaru ułatwiają użytkownikom biznesowym automatyzację połączeń między wszystkimi aplikacjami i systemami.

To, co wyróżnia te narzędzia to możliwość połączenia dwóch lub więcej aplikacji bez konieczności umiejętności programowania. Co więcej, integracja między aplikacjami może być wzbogacona o obsługę warunków logicznych i zaawansowane filtry.

Integromat w momencie przejęcia miał ponad 375 000 użytkowników i rósł o ponad 400% rok do roku. Oferuje on ma ponad 500 gotowych do użycia integracji pomiędzy różnymi aplikacjami. Ich lista jest dostępna na stronie: https://www.integromat.com/en/integrations.

Mój komentarz, dlaczego jest to ważne:  Cloud, cloud, cloud - to będzie przyszłość - także automatyzacji / integracji procesów biznesowych.