Katalog dostawców usług RPA i ich wdrożeń referencyjnych [VIII edycja - luty 2022]

Kategoria II
Katalog dostawców usług RPA i ich wdrożeń referencyjnych [VIII edycja - luty 2022]
 
Ten wpis jest przejrzaną i zaktualizowaną wersją materiału, który pierwotnie opublikowany został na tym serwisie w dniu 01-07-2018.

W lipcu 2018 r. w ramach serwisu Robonomika.pl rozpoczęliśmy budowę katalogu dostawców usług z zakresu robotyzacji procesów (RPA) działających w Polsce (niezależnego od katalogu dostawców Chatbotów, Voicebotów i Taskbotów). Przez 3.5 roku przygotowaliśmy jego siedem edycji (nie licząc z obecnej).

Obecnie mamy przyjemność przedstawić ósme wydanie katalogu.

Możemy powtórzyć wniosek ze wszystkich wcześniejszych edycji: rynek rośnie, ale się zmienia :). Widać to zarówno po liczbie firm dostarczających rozwiązania, jak i po liczbie klientów. Klasyczne RPA stało okazać się tak powszechne jak rozwiązania ERP ;) - co m. in. spowodowało, że przestaliśmy rozwijać Zestawienie polskich liderów wdrażania rozwiązań do automatyzacji i robotyzacji biznesu. Przy czym dostawcy dzielą się na takich, którzy mają coraz więcej wdrożeń oraz takich, którym się nie udało zaistnieć w szerszym stopniu na rynku.

Zgodnie z od dawna zapowiadanymi zmianami zasad przygotowania zestawienia od VI edycji w katalogu są umieszczeni dostawcy, którzy mają co najmniej 3 wdrożenia referencyjne. Uważamy, że rynek na tyle dojrzał, iż można oczekiwać od profesjonalnych dostawców usług wdrożeniowych, aby pozyskali 3 referencje.
 
Zapraszam wszystkie zainteresowane podmioty do jej współtworzenia (szczegółowe zasady nieodpłatnej współpracy - w szczególności dodawania kolejnych zgłoszeń -  przedstawione są na końcu wpisu).

Życzę udanej i inspirującej lektury. Aby była ona łatwiejsza przygotowałem wizualizację liczby wdrożeń poszczególnych dostawców. To pozwala łatwo wskazać na lidera :).

Uwaga: Katalog szczegółowy znajduje się pod wizualizacją!

Podaj swój adres e-mail, na który będzie przesłany ten artykuł w formie wygodnego do czytania pliku PDF:
 
 
 

Jeżeli chcecie Państwo dodać swoją firmę do katalogu - zapraszam do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Poniżej przedstawione są zasady, które obowiązują przy budowaniu katalogu dostawców usług robotyzacji procesów biznesowych:

 1. Cele prowadzenia katalogu (na dopiero kształtującym się rynku robotyzacji procesów biznesowych) są następujące:
  • Dla usługodawców - możliwość zaprezentowania się potencjalnym klientom.
  • Dla usługobiorców - możliwość poznania usługodawców działających w Polsce.
 2. Zgłoszenie do katalogu jest dobrowolne. W katalogu nie będą umieszczane firmy, które nie zgłosiły się.
 3. Zgłoszenie do katalogu jest całkowicie nieodpłatne.
 4. W dowolnym momencie po zgłoszeniu można się z niego wycofać.
 5. Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz jego weryfikacja przez redaktora serwisu Robonomika.pl.
 6. W katalogu umieszczane są firmy mające co najmniej 3 wdrożenia referencyjne.
 7. Do zgłaszania się zapraszamy podmioty, które mają co najmniej trzy wdrożenie referencyjne z obszaru robotyzacji procesów biznesowych - muszą podać nazwę klienta (i nie może to być wdrożenie wewnętrzne, typu: firma doradcza X wdrożyła u siebie narzędzie RPA/AI i podaje to wdrożenie jako referencyjne lub wdrożenia wewnątrz grupy kapitałowej - muszą to być wdrożenia zrealizowane u podmiotów całkowicie niepowiązanych).
 8. Klienci referencyjni mogą być z całego świata, ale firma wdrożeniowa musi działać na terenie Polski.
 9. Redaktor serwisu Robonomika.pl może poprosić firmę zgłaszającą się o przedstawienie listu referencyjnego lub innego dokumentu potwierdzającego to wdrożenie. Jego okazanie jest warunkiem koniecznym do dodania do katalogu.
 10. W przypadku jakichkolwiek pytań/uwag zapraszam do kontaktu [email protected].

Warto zwrócić uwagę, że obecnie w serwisie Robonomika.pl istnieją już następujące katalogi: