101 pytań i odpowiedzi nt. robotyzacji biznesu - czyli pierwsza pomoc dla managera w erze robotów

Kategoria II
101 pytań i odpowiedzi nt. robotyzacji biznesu - czyli pierwsza pomoc dla managera w erze robotów

W lutym 2019 roku w ramach serwisu Robonomika.pl rozpoczęta została akcja edukacyjna "Manager w erze robotów". Jej celem jest budowanie kompetencji z zakresu zaawansowanej robotyzacji biznesu wśród polskiej kadry zarządzającej.

Pierwszym efektem tej akcji jest przygotowanie i nieodpłatne udostępnienie "101 pytań i odpowiedzi dotyczących robotyzacji biznesu".

Pytania te dotyczą zarówno robotów programowych (budowanych z wykorzystaniem narzędzi klasy RPA), ale także chatbotów i voicebotów.

Cały materiał został napisany możliwie przystępnym językiem (mało technicznym) - tak, aby był on dostępny dla kadr managerskiej, która jest jego głównym odbiorcą.

Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować (w kolejności alfabetycznej):

  • Rafał Adamus, Kierownik ds. Analizy Biznesowej i Robotyzacji Procesów, Neuca

  • Radosław Bzoma, Business Unit Director, Finture

  • Katarzyna Czyrkiewicz, Analityk Robotic Process Automation, Neuca

  • Przemysław Jurek, Project Management Specialist, Business Support Solutions

  • Dr. Damian Kedziora, Solution Consultant, NORIAN Intelligent Automation

za zgłaszanie pomysłów pytań i za cenne uwagi do przygotowanego przeze mnie materiału, które pomogły mi przygotować finalną postać opracowania.

Serdecznie zapraszam Państwa do lektury przygotowanego opracowania i oczywiście zgłaszania uwag polemicznych - z przyjemnością je uwzględnimy w kolejnych edycjach tego materiału. 

Będę także wdzięczny za pomoc w udostępnieniu tego opracowania wśród pracowników działów biznesowych - myślę, że ułatwi to zbudowanie porozumienia pomiędzy działami biznesowymi a komórkami odpowiedzialnymi za robotyzację.

PS. W nadchodzących tygodniach cały materiał zostanie przygotowany w formie pliku PDF, tak aby można go było łatwo przekazać biznesowi lub wydrukować.