Katalog (prawie) darmowych materiałów szkoleniowych on-line dotyczących Robotic Process Automation [edycja czerwiec 2019]

Kategoria II
Katalog (prawie) darmowych materiałów szkoleniowych on-line dotyczących Robotic Process Automation [edycja czerwiec 2019]

Robotyzacja procesów biznesowych to nowy, bardzo szybko rozwijający się obszar, który wymaga posiadania określonych kompetencji.

W sieci dostępnych jest wiele nieodpłatnych (lub wymagających niewielkiej odpłatności) materiałów poświęconych zagadnieniom związanym z robotyzacją procesów biznesowych (RPA - Robotic Process Automation). 

Można je podzielić na cztery kategorie:

  1. Opracowania dostarczane przez firmy analityczne/doradcze/wdrażające RPA.
  2. Materiały udostępniane przez producentów poszczególnych dostawców narzędzi RPA.
  3. Materiały udostępniane na szkoleniowych platformach on-line.
  4. Materiały udostępniane na YouTube.

To zestawienie koncentruje się na kursach i szkoleniach on-line dotyczących robotyzacji procesów biznesowych, przy czym odniosłem się również do innych źródeł wiedzy o robotyzacji procesów biznesowych.

Uwaga 1: W zestawieniu celowo pominięte są kursy/szkolenia z założenia komercyjne (tj. podmioty przygotowujące tylko i wyłącznie szkolenia). Warto nadmienić, że jest ich bardzo dużo, ale niestety są różnej jakości.
Uwaga 2: Zestawienie kursów i szkoleń z zakresu Robotic Process Automation jest rozwijane w sposób iteracyjny. Więc, jeżeli znacie Państwo ciekawe materiały - będę wdzięczny za informacje o nich. Na pewno dodam je do tej listy.