Zarobki menedżerów, analityków i deweloperów RPA w Polsce - wyniki badań poglądowych [edycja 2019]
Tak jak w ubiegłym roku, teraz także przeprowadziłem badanie poglądowe nt. zarobków specjalistów zajmujących się problematyką Robotic Process Automation.
W tym celu poprosiłem słuchaczy seminarium DARWIN oraz czytelników serwisu Robonomika.pl, aby wypełnili bardzo prostą ankietę (oczywiście gwarantując pełną anonimowość). Pytałem o zarobki netto (ile pieniędzy spływa średnio miesięcznie na konto; w przypadku umów B2B: jaka jest średnia wartość faktury wystawianej co miesiąc - po odliczeniu ZUS i US).
Praktycznie średnia i mediana zarobków managerów ds. robotyzacji pozostała bez zmian. Lekko spadła natomiast mediana zarobków analityków RPA (średnia nieznacznie wzrosła). Dość istotnie spadła natomiast wartość średnia i mediana zarobków deweloperów RPA.
Dodatkowo można było określić, czy respondent jest:
- deweloperem RPA
- analitykiem RPA
- architektem RPA
- controllerem RPA
- menedżerem obszaru RPA
Łącznie wpłynęło 145 ankiet, ale 6 z nich nie było poprawnie wypełnionych i te zostały odrzucone. W analizie uwzględniono 139 ankiet.
Szczegółowe wyniki zostały przedstawione na rysunku 1. Zawiera on następujące informacje:
- Średnie wynagrodzenia w danej roli
- Mediany wynagrodzenia w danej roli
- Maksymalne wynagrodzenia w danej roli
- Minimalne wynagrodzenia w danej roli.
Jeżeli nie masz jeszcze konta - załóż je (jest to całkowicie nieodpłatne).
Komentarze do wpisu
Skad decyzja o…
Skad decyzja o przedstawianiu kwot netto?
W obszarze IT jest bardzo…
W obszarze IT jest bardzo wiele różnych form zatrudnienia (UoP, B2B, umowy o dzieło...). Wydaje nam się, że kwota netto zapewnia większą porównywalność zarobków. Pozdrawiam, Andrzej Sobczak
Dodaj komentarz